Zarząd Fundacji

Prezes Fundacji Iwona Olszewska-Król

2021-10-22

Jestem osobą po transplantacji nerki w październiku 2022 w pandemii Covid-19. Od tamtego dnia żyję Drugim Życiem. Promuję transplantologię w różnych dziedzinach życia społecznego. 
Prywatnie jestem żoną Dariusza, który zgodny ze mną serologicznie, miał być moim żywym dawcą nerki. Zakwalifikowani do operacji, która nie odbyła się na czas, ponieważ trwała pandemia covid-19 a ja otrzymałam nerkę od dawcy zmarłego. Pokój jego Duszy!
Mimo choroby przewlekłej, w trakcie trzeciego stadium niewydolności nerek, byłam dwa razy w ciąży i mimo małych trudności (cukrzyca, leki, nadciśnienie) urodziłam dwoje zdrowych dzieci (synek 2008 r.) i córeczka (2010 r.) 
Zawodowo jestem księgową, koordynatorem projektów i rozliczeń projektów. Z pasji do pomagania Ukończyłam Uniwersytet Kard. S. Wyszyńskiego z wynikiem bardzo dobrym, na kierunku teologicznym ze specjalizacją z misjologii w 2002 r. Chciałam spełnić marzenie i wyjechać na wolontariat do Afryki, jednak moja choroba uniemożliwiła spełnienie tego marzenia, ale … nic straconego… 
Aby spełniać się zawodowo i łączyć pracę z pasją, mimo sprzeciwu lekarzy (niektórzy odradzali mi rozwój osobisty, a miałam skupić się na leczeniu nerek) ukończyłam podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarządzanie – Rachunkowość. Dodatkowo usystematyzowałam moją wiedzę i doświadczenie pracy w księgowości, a w Szkole Głównej Handlowej nauczyłam się Zarządzania Zasobami Pracy, czyli personelem na różnych płaszczyznach zawodowych. Posiadam Certyfikat Ministerstwa Finansów dający mi prawo do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i ten dokument otworzył mi drogę do prowadzenia małego biznesu, usług księgowych. Jednocześnie realizowałam swoje pasje, będąc osobą kreatywną prowadziłam bloga „warsztat misyjny” oraz redagowałam swoją stronę w czasopiśmie dla dzieci o tym, jak można pomagać dzieciom w Afryce i polskim misjonarzom. Kiedy nadeszła schyłkowa niewydolność nerek, na kilka lat „wyłączyłam się” z życia i robiłam tylko to, co naprawdę musiałam. Dopiero przeszczep nerki wyprzedzający dał mi możliwość powrotu do pełnej aktywności zarówno zawodowej, jak i realizowania marzeń i pasji. 
Kontynuuję prowadzenie bloga, który zmienił nazwę na Facebooku "Rodzina z misją" link: https://www.facebook.com/fundacjadbam oraz promuję osobę bł. Pauliny Jaricot, odważnej kobiety, francuski, która swoją pasją pomagania pociągnęła za sobą mnóstwo kobiet dziewiętnastowiecznej Francji. Powstała strona poświęcona bł. Paulinie Marii Jaricot, francuskiej niosącej pomoc ubogim. link; https://paulinajaricot.opw.pl/ 
W odniesieniu do swojej pasji jaką są misje, promuje osobę lekarki i misjonarki dr Wandy Błeńskiej, będącą zasłużoną dla misji i historii Polski kobietą, wielokrotnie odznaczaną za jej działalność społeczną. 
W 2022 r w czasie wybuchu wojny na Ukrainie zorganizowałam pomoc dla pacjentów po transplantacji narządów organizując zbiórkę leków immunosupresyjnych do Poradni nerfologiczno-transplantacyjnych. Pacjenci z Ukrainy byli kierowani do polskich lekarzy nefrologów i transplantologów. Obecnie angażuje się w promocję zdrowia, dawstwa narządów.
Czasem lubię być sama ze sobą i wówczas pochłania mnie rękodzieło, kolekcjonuję szopki bożonarodzeniowe z różnych stron świata oraz tworzę własne szopki  wg własnych pomysłów.

Dziękuję, że doczytałeś do końca. 

Obejrzyj rozmowę z podróży z Wisły do Warszawy z Gosią Polańską 

 

O Fundacji Dbam

Fundacja Dbam 

Dane teleadresowe:

mail Siedziba: ul. Gen. M. Coopera 8/20; 01-315 Warszawa

mail Adres korespondencyjny: ul. E.Szwankowskiego 1/43; 01-318 Warszawa

mail: kontakt@dbam.org.pl

yesKRS: 0001003269; yesNIP 5223241766; yesREGON 523703627

Została powołana 24 października 2022 r. jako dar wdzęczności z nowe drugie życie po przeszepie nerki. Głównym celem statutowym działalności fundacji jest dbanie o promocję zdrowia i edukację zdrowotną oraz dbanie o wartości, tradycję i promowanie kultury polskiej.

Fundację Dbam można wspomóc heart 

Bank PKO BP S.A. nr 42 1020 1185 0000 4102 0347 8955